Welcome to Klub slovenských turistov Orava!

 Menu


 Úvod:
  Úvod

  Turistika:
 
Aktuality
  Fotogaléria
  Kalendár
  DK a okolie

  O klube:
  O nás
  Stanovy
  História
  Kontakt
  Chata Zverovka

  Ostatné:
  Na stiahnutie


 Najbližších 5 akcií


19/04/20
Vršatec Návštevnosť


TOPlistKlub slovenskych turistov Orava, Dolny KubinKlub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Aprílové zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

Najbližšie zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubín

sa uskutoční

vo štvrtok 2. apríla 2020 o 18,00 hod.

v priestoroch klubu na Matúškovej ulici.Tuesday, 10.03.2020 03:01 (19 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Marcové zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

Najbližšie zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubín

sa uskutoční

vo štvrtok 5. marca 2020 o 18,00 hod.

v priestoroch klubu na Matúškovej ulici.Tuesday, 11.02.2020 06:51 (31 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

CLENSKÉ ZNÁMKY 2020

Prosíme členov klubu aby si uhradili  členské známky pre rok 2020. 

Peniaze nech odovzdajú členom výboru KST Orava Dolný Kubín, prípadne ho môžete prísť zaplatiť na zasadnutie výboru KST

 

Môžete ho uhradiť na účet KST ORAVA Dolný Kubín

SK2909000000000054184554

Ako variabilný symbol uveďte číslo vášho preukazu KST a do poznámky napíšte svoje meno a priezvisko.

Známky  pre členov klubu sa budú objednávať až po uhradení členského príspevku.

 Ak si neuhradíte členské, zaniknú  výhody, ktoré plynú z členstva v klube.

V členskom je zahrnuté aj  celoročné cestovné poistenie, poistenie na hory a úrazové poistenie .

Členské je potrebné uhradiť do 5. marca 2020

 

VÝŠKA CENY ZNÁMOK PRE ROK 2020

 

dospelí                                           11,00 €

deti do 15                                         5,00 €

študenti, okrem externistov           7,00 €

dôchodcovia do 69 rokov                7,00 €

dôchodcovia 70 rokov a viac          5,00 €

ZŤP                                                   5,00 €


Tuesday, 07.01.2020 12:17 (51 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Februárové zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

Najbližšie zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

sa uskutoční

6. februára  2020 o 18,00 hod.

v priestoroch klubu na Matúškovej uliciTuesday, 07.01.2020 12:16 (55 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Januárové zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

Najbližšie zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

sa uskutoční

v piatok 3. januára 2020  o 18,00 hod.

v priestoroch klubu na Matúškovej ulici.

 Friday, 13.12.2019 23:32 (58 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Vianocný Krakov

Vianočný Krakov

 

Dňa  15.12. 2019 organizuje KST Orava Dolný Kubín výlet do vianočného Krakova.

Záujemcovia nech sa záväzne prihlásia Mgr. Dane Vojtasovej t. č. 0905 644 376

do 5. 12. 2019.

Cestovné a bližšie informácie budú upresnené.

1

Monday, 11.11.2019 21:08 (82 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Decembrové zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

Najbližšie zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

sa uskutoční

vo štvrtok 5 decembra 2019 o 18,00 hod.

v priestoroch klubu na Matúškovej ulici.Monday, 11.11.2019 21:05 (62 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Novembrové zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

Najbližšie zasadnutie výboru KST Orava Dolný Kubin

sa uskutoční

vo štvrtok 7. novembra 2019 o 18,00 hod.

v priestoroch klubu na Matúškovej ulici.Wednesday, 16.10.2019 23:04 (101 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

14. festivalová prehliadka VIDMO– Hory a mesto Dolný Kubín

14. festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 201910.-12. október (štvrtok, piatok a sobota) 2019, MsKS Dolný Kubín

Milí a drahí naši, drahí a milí všetci,

prihovárame sa vám po tretí krát, aby sme vám bližšie ozrejmili zákulisie blížiaceho sa horského projektu VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 a informovali vás o jeho termíne, filmoch, výstavách a pozadí trošku inou formou, ako sa o ňom môžete dočítať na našej webovej stránke www.vidmofest.sk.

Piatok (11.10.2019) – 2. deň horského festivalu VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019

Dopoludnie druhého dňa festivalovej prehliadky VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 bude už tradične venované školskej mládeži z Dolného Kubína, ktorá bude mať možnosť vidieť dva školské bloky horských a adrenalínových filmov. Tieto sme precízne namiešali tak, aby boli vhodné pre školákov a veríme, že ich opäť nesklameme. Je to totiž pre náš projekt veľmi dôležitá cieľová skupina. Takže, o 8.30 hodine a o 11.30 hodine v piatok zaplnia divadelnú sálu Mestského kultúrneho strediska Dolný Kubín školy. V súvislosti s piatkovými školskými predstaveniami vám chceme opätovne pripomenúť, že v prípade úplného nenaplnenia divadelnej sály žiakmi – je možné, predovšetkým pre ľudí v seniorskom veku, prísť a absolvovať školskú filmovú projekciu za školské vstupné.

Tretí blok horských a adrenalínových filmov (so začiatkom o 17.30 hodine) zahájime 18-minútovým lahodne plynúcim americkým „skalným“ filmom Mesačné údolie z tohtoročnej svetoznámej kolekcie horských filmov Reel Rock 13. Dvaja Izraelčania sa v ňom spojili s miestnym beduínskym sprievodcom, aby vytvorili v oblasti Wadi Rum – známej ako mesačné údolie 500-metrovú skalnú cestu, a nakoniec prehovorili americkú lezkyňu Madaleine Sorkin, aby im pomohla dosiahnuť ich sen uprostred Jordánskej púšte. Film geniálnym spôsobom skúma, ako sa dajú vďaka lezeniu búrať kultúrne bariéry, budovať priateľstvá a zažiť dobrodružstvo v jednom z najkrajších regiónov na svete. Zo súdka s názvom VZDUCH bude ďalší, v poradí druhý, poľský film Neprestávam lietať režiséra Miroslawa Dembinskeho o podarenom starčekovi Januszovi Orlowskom, ktorý sa paraglidingu ako milému hobby, začal venovať krátko po svojej sedemdesiatke. V skupine mladých atletických paraglidistov v Monte Grappa v Taliansku bol výnimočný už len tým, že bol najstarší. O desať rokov neskôr, vo veku 88 rokov, začal snívať o lete z Olympu. Aj keď bolo preňho veľmi náročné vyliezť na Diovu horu, roztiahol svoje krídla a vzniesol sa do vzduchu. Starký nemá v úmysle vzdať sa. Plní si jeden sen za druhým. Vo veku 91 rokov vyletel do výšky 326 metrov, čím sa zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Neprestávam lietať rozpráva príbeh o mladom Duchovi v starnúcom tele a dokumentuje metaforickú cestu človeka k večnosti. Môžete sa tešiť na naozaj povznášajúci filmový dôkaz o tom, že vek nemusí byť prekážkou pri plnení našich snov. Kanadská snímka Podarený blázon nás pozve na divokú jazdu prechádzajúcu mysľou a motiváciou tých, ktorí sa cítia odhodlaní dosiahnuť veľkoleposť a majstrovstvo. Ako sa môže cítiť ten, kto ju nedosahuje? A aké sú dôsledky toho, keď konečne dosiahnete svoj cieľ, o ktorý ste tak veľmi bojovali a ktorý vás tak dlho definoval? Účinkuje profesionálny slopestyle jazdec Brett Rheeder. A na záver dnešného prvého piatkového bloku horských a adrenalínových filmov si spoločne pozrieme veľkolepý filmový zákusok v podobe všemožnými cenami ovenčeného skoro hodinového francúzskeho freeridového filmu Zabardast, ktorý sa odohráva s srdci Karakoramu za prítomnosti partie mladých talentovaných freeriderov a zároveň excelentných lezcov veľkých stien.
 
A je tu štvrtý „kráľovský“ blok horských a adrenalínových filmov, pred ktorým (so začiatkom o 20.00 hodine) medzi nás zavíta energický mladý český horolezec svetového formátu – hlavný hosť VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 – Marek (Mára) HOLEČEK zo stovežatej, ktorý vo svojej multimediálnej prezentácii s názvom „Maara – UFO Life, UFO Maara - Life“ poodhalí všetkým návštevníkom prehliadky VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 retrospektívnou formou svoje bezmála 40-ročné pôsobenie na skalkách, skalách, skaliskách sveta a pomedzi to aj kadečo inšie. Na jeho nákazlivý smiech nezabudnete do smrti, to je ako keď sa spolu z chuti zasmejú Zahrajko so Spievankou a jeden môj kolega z práce.
 
Po skončení prezentácie zaujímavého hosťa a následnej „búrlivej“ diskusii budeme pokračovať 83-minútovým blokom horských a adrenalínových filmov, kde prvým v poradí bude francúzsko-nemecký „vzdušný“ film 8 000+ o obdivuhodnom trojtýždňovom turisticko-leteckom sólo podniku paraglidistu Antoine Girarda, ktorý sa rozhodol preskúmať pohorie Karakoram v súčasnosti v geopoliticky problematickom Pakistane a niesť si so sebou jedlo, vodu, padák i stan. Antoine už dvakrát zlyhal vo svojej snahe vyliezť na Broad Peak (8 051 m) a zletieť odtiaľ do údolia. Ak sa mu to tentoraz podarí, vytvorí nový výškový rekord v paraglidingu, ale vzduch je tu riedky, vietor dosahuje rýchlosť 200 km/h a vzlety a pristátia sú mimoriadne zložité. Americký 16-minútový „snehový“ medailón o japonskom snowbordistovi Shin Biyajimovi  Ikigai rozpráva o jeho „ikigai“ - nájdení dôvodu pre život. Spolu s jeho priateľom – americkým snowbordistom Travisom Rice si užívajú magickú japonskú horskú kultúru plnými priehrštiami. Z lásky k Mary sa volá v poradí tretí, americký utešený medailón amerického 97-ročného bežca Georga Etzweilera, ktorý aj vo svojom vysokom veku pravidelne navštevuje vyčerpávajúce preteky, na ktorých závodí vo svojich legendárnych zelených šortkách a koná tak z lásky k svojej zosnulej žene Mary, ale aj pre svoje zdravie (kondičku).

A nasleduje americký „skalný“ brilantný film s názvom A čo na to Craig? Craig DeMartino prežil v roku 2002 hrozivú nehodu pri lezení. „Šli sme liezť do národného parku v Skalnatých vrchoch,“ hovorí DeMartino. „Začali sme liezť a malou chybou pri komunikácii došlo k tomu, že som spadol z 30 metrov až na zem.“ Nehoda ho takmer stála život. „Nemysleli si, že prežijem noc,“ pokračuje DeMartino. Jeho zranenia vyústili do zlomeniny chrbta a krku a hrozilo, že mu budú musieť amputovať nohu. Po tom, ako k amputácii naozaj došlo, sa musel znova učiť liezť a v súčasnosti je jedným z najlepších hendikepovaných lezcov v Spojených štátoch s niekoľkými prvenstvami: prvý lezec s amputovanou končatinou, ktorému sa podarilo vyliezť na El Capitan pod 24 hodín, dvojnásobný národný šampión v lezení hendikepovaných, dvojnásobný víťaz bronzovej medaily na majstrovstvách sveta v lezení hendikepovaných. Jeho skúsenosti ho inšpirovali k tomu, aby začal trénovať lezenie v neziskovej organizácii Adaptive Adventures, ktorá pomáha hendikepovaným dospelým a veteránom s telesným postihnutím byť znova aktívnymi. „Nielenže znova leziem, ale brávam so sebou aj ľudí, ktorí to nikdy neskúsili a doteraz ani neverili, že by to vôbec dokázali,“ hovorí DeMartino.

Podivný samotár s dobrými očami Surfer Dan nám za 8 minút rozpovie a ukáže, čo ho zachránilo pred alkoholizmom, ako trávi voľný čas a resetuje svoju hlavu. Naozaj podnetnou jesennou terapiou bude tento titul. A na záver piatkového slávnostného večera si pozrieme delikátnu indickú „bikovú“ snímku Bawli Booch, počas ktorej sa celé 4 minúty budeme bicyklovať spolu s mladým sympatickým Rajom po Himalájach za zvukov bollywoodskej hudby. A zatiaľ čo on jazdí ako s chilli papričkou kdesi, miestni obyvatelia si nerušene užívajú svoj každodenný život .

Ceny do diváckej výhernej ankety
Na stolíkoch vo foyer Mestského kultúrneho strediska Dolný Kubín budú opäť pre Vás pripravené perá a divácke anketové lístky, ktoré budú v závere zlosované a výhercovia budú odmenení zaujímavými cenami. Darcom cien veľmi pekne ďakujeme. Bližšie si o tomto sprievodnom podujatí povieme na VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019.REZERVÁCIA PERMANENTIEK

Využite stále trvajúcu možnosť predčasnej rezervácie permanentky na celé VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019, resp. rezervácie vstupu na konkrétny blok horských a adrenalínových filmov cez našu stránku www.vidmofest.sk.

A to je zatiaľ všetko. Už čoskoro sa však prihlásime s ďalšími informáciami. A nezabudnite, teší sa na vás Slnko v hmlách, teší sa na vás VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019.

Patrik  Bartoška
programový riaditeľ 14. festivalovej prehliadky
VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019
Filmový klub 23 Dolný Kubín, o. z.


Wednesday, 09.10.2019 23:00 (95 krát čítané)
Celý článok...

Klub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Turisticko- poznávaci zájazd KST D. Kubín 2020 na Moravu

              !!!!!!!  STAV  ÚČASTNÍKOV  ZÁJAZDU  UŽ  JE  NAPLNENÝ  !!!!    

Prihlásiť sa je možne len ako náhradník ?Turisticko- poznávaci  ( 50 %  + 50% ) zájazd KST  D. Kubín   2020

Moravský kras + Moravsko-sliezske Beskydy

Termín    10.6.    -   14.6 .2020         5 dní s cestou

Odchod z D.Kubína  žel. stanica   10.6.   ( streda)  5.00 hod.  ešte sa upresní po dohode so šoférom

 Nástupné stanice ešte  Bysterec - diaľkové autobusy, Veličná, Istebné

Príchod    14.6.2017  nedeľa večer.

mimoriadný  autobus na cestu do autobusu zbaliť veci na noc a na stredajšiu celodennú túru , ubytujeme sa až večer,(ostatná batožina ostane v autobuse ) aby sme zbytočne nestrácali čas.

Ubytovanie:   Rekreačné stredisko Sloup, v penzióne s rôznym počtom lôžok, so sociálnym zariadením na chodbe, turistického typu.

Cena :          cestovné       35 € (bude sa vyberať posledný deň zájazdu na ceste  domov)

                      záloha          60 €  

                      doplatok asi   2 250 CZK

v cene je   zahrnuté:  doprava autobusom + parkovné, 3 vstupy do jaskýň, Štramberská trúba a spoločna večera v Kopřivnici (cestou domov) -  ubytovanie  (4 x )  -  stravovanie: raňajky + obedový balíček   + večera ( 4x  )

Individuálne vstupy:       Valašský skanzen Rožnou pod Radhoštem   

                                               Cesta korunami stromov za Poustevnami

                                               Jozefovská huť

                                               Technické múzeum Koprivnica                               

Poistenie na zájazd: si zabezpečuje každý samostatne.

Každý účastník zájazdu musí mať platný cestovný doklad (OP),

Výmenu vreckového na úhradu občerstvenia, drobných nákupov si každý zabezpečuje individuálne podľa uváženia.

 

Vedúci zájazdu :  Ing. Kučeríková, tel.  0918 225 837,

                                 Ing. Hrivnák ,  tel . 0905556182,  e mail: hrivnakv@post.sk

Prihlášky s poplatkom na zájazd u vedúceho zájazdu najneskôr do 2.11.2019 (najneskôr schôdza výboru ) alebo p. Habánikovej, predbežne nahlasovať aj skôr   (nutné vedieť či sa prihlási dostatočný počet záujemcov). 

Prihláškou na zájazd sa považuje zaplatenie zálohy  (musíme uhradiť zálohu za ubytovanie a stravu). Pri odhlásení si účastník obstará za seba náhradu, inak mu bude strhnutý storno poplatok 60,- Eur.

prednosť majú členovia KST D. Kubín , potom ich rodinný príslušníci pri neobsadenosti zájazdu aj cudzí

Turistické trasy A, B budú nenáročné.

( Trasa sa podrobne preberie vždy večer deň pred samotnou túrou )

UPOZORNENIE Turistických podujatí sa každý účastník zájazdu zúčastňuje dobrovoľne a na vlastné riziko. V prípade úrazu je každý účastník zodpovedný sám za seba a svoje konanie. Každý účastník musí svoju účasť na jednotlivých túrach prispôsobiť svojim fyzickým schopnostiam a momentálnej fyzickej aj psychickej kondícii.

Nezabudnite občianský  preukaz alebo pas a preukaz svojej zdravotnej poisťovne ( aj medzinárodný).


Saturday, 05.10.2019 01:52 (142 krát čítané)
Celý článok...30328 bajtov
Made by Porque ©
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2007 by me.

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Generovanie stránky 0.30 sekund