Welcome to Klub slovenských turistov Orava!

 Menu


 Úvod:
  Úvod

  Turistika:
 
Aktuality
  Fotogaléria
  Kalendár
  DK a okolie

  O klube:
  O nás
  Stanovy
  História
  Kontakt
  Chata Zverovka

  Ostatné:
  Na stiahnutie


 Najbližších 5 akcií


29/05/22
Poľana Návštevnosť


TOPlistKlub slovenskych turistov Orava, Dolny KubinKlub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

 53. celoslovenský zimný zraz KST


 53. ZIMNÝ ZRAZ KST LEVOČA 2022  - ÚVODNÁ INFORMÁCIA 

 

Milí turisti, bežkári, milovníci zimnej turistiky, kultúrnych pamiatok a histórie,

Levoča bude, aspoň tomu chcem veriť, v dňoch 24. – 27. februára 2022 organizátorom 53. Celoslovenského zimného zrazu turistova stretnutia TOM KST s medzinárodnou účasťou. Všetci dobre vieme, že súčasná doba prináša v súvislosti s koronavírusom rýchle a neočakávane zmeny pravidiel a nariadení pre organizátorov aj účastníkov hromadných podujatí. Tieto zmeny nevieme predvídať ani ovplyvniť. Situácia v decembri bola nepriaznivá a už sme ani nepočítali s tým, že zimný zraz zorganizujeme.  Keďže v januári sa to zlepšilo, rozhodli sme sa ho predsa urobiť. Pripravujeme ho na poslednú chvíľu,  v inom, možno netradičnom termíne. Som zástancom toho, aby sa zraz v Levoči konal a chcem preto urobiť všetko, čo bude v mojich silách a v silách ostatných, ktorí mi v tom budú pomáhať. Sme si vedomí, že pri tom bude treba pristúpiť k viacerým, aj netradičným a nepopulárnym zmenám a verím, že ich s porozumením budete rešpektovať.

 

Terazzverejňujeme prvé informácie a usmernenia, vychádzajúce z aktuálne platných nariadení hlavného hygienika SR(úplné propozície aj s prihláškou zverejníme na stránke www.kst.sk do 25. januára 2022 s tým, že termín prihlasovaniabude do 10.  februára 2022):

 

1/Horná hranica povoleného počtu účastníkov na športovom podujatí v exteriérije aktuálne500(nedá sa však úplne vylúčiť zmena limitu, ak by došlo k výraznej zmene epidemiologickej situácie), pri dosiahnutí tejto hranice bude prijímanie prihlášokzastavené.

 

2/ Pri registrácii v budove kina sa bude vyžadovať prekrytie horných ciest dýchacích v zmysle platných predpisov.

 

3/Otvárací ceremoniál bude v parku na Námestí Majstra Pavla (tak, ako to bolo v roku 2012, len snáď nebude -30°C, ako bolo vtedy). Je tam dostatok miesta pre všetkých prihlásených účastníkov, aj s dodržaním potrebných odstupov. Po ňom bude nasledovať krátky kultúrny program. 

 

4/Na lyžiarskychtrasáchbude pohyb neobmedzený, v autobusoch,ktoré budú rozvážať účastníkov na trasy, sa bude vyžadovať prekrytie horných ciest dýchacích v zmysle platných predpisov.

 

5/ Aj záverečný ceremoniál bude na námestí. Ruší sa, žiaľ, papučový bál. Namiesto neho bude krátke hudobné vystúpenie vonku.

 

6/Chýbať nebude ani svätá omša, tak ako to bolo aj v  roku 2012. Levoča je predsa križovatkou Jakubskej a Mariánskej pútnickej cesty. Takýchto miest je na Slovensku málo. Naviac je tu Bazilika sv. Jakuba a na Mariánskej hore Bazilika Navštívenia Panny Márie. Kováčova vila a Mariánska hora boli miesta, kde sa uskutočnilootvorenie Mariánskej turistickej cesty na Slovensku.

        

7/Ubytovanie účastníkov bude na školských internátoch:

a/ na internáte Strednej odbornej školy pedagogickej, Spojenej školy Jána Vojtaššáka a Strednej zdravotníckej školy ŠtefanaKluberta, tu bude polpenzia povinná pre všetkých aj s pobytom na všetky dni,

b/ na internáte Strednej odbornej školy Majstra Pavla, nocľah bez stravovania,

c/ ubytovanie pre členov TOM (v prípade záujmu aj dospelých) v triedach  ZŠ na Nám. ŠtefanaKluberta, s povinnou polpenziou  pre všetkých ubytovaných.

 

           8/Záujemci o ubytovanie v hoteloch a penziónoch si ho budú rezervovať aj platiť samostatne, organizátorom uhradia iba účastnícky poplatok.

        

  9/ Súčasťou programu bude aj prezentácie Spišského Jeruzalema v blízkosti Spišskej Kapituly,

 

10/Prevádzkav levočských múzeách bude predlžená do večerných hodín.

 

Upozornenie:

Dovoľte mi upozorniť účastníkov zrazu na povinnosť dodržiavať platné opatrenia  vyžadované prevádzkovateľmipri hotelových a podobných ubytovacích službách a turistických a ostatných krátkodobých ubytovacích službách, pri prevádzkach zariadení verejného stravovania, ako aj pri vstupoch do jednotlivých objektov (kostol, múzeum, kino a pod.) a doprave autobusmi. Za dodržiavanie opatrení je zodpovedný každý účastník zrazu. Za škody a komplikácie  spôsobené nedodržiavaním opatrení zo strany účastníkov (napr. zákaz vstupu, neubytovanie účastníka, odmietnutie prepravy a pod.) nenesie zodpovednosť organizátor zrazu, ale každý účastník zrazu.

 

Verím, že s potrebnou dávkou trpezlivosti, zodpovednosti a vzájomnej ohľaduplnosti to bude pekný zraz, na ktorý budete dlho a radi spomínať.

 

     Tešíme sa na Vás!

                           

Ing. Ernest Rusnák

predseda organizačného štábu zrazu
 Made by Porque ©
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2007 by me.

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Generovanie stránky 0.11 sekund