Welcome to Klub slovenských turistov Orava!

 Menu


 Úvod:
  Úvod

  Turistika:
 
Aktuality
  Fotogaléria
  Kalendár
  DK a okolie

  O klube:
  O nás
  Stanovy
  História
  Kontakt
  Chata Zverovka

  Ostatné:
  Na stiahnutie


 Najbližších 5 akcií


11/09/22
Bojnice Návštevnosť


TOPlistKlub slovenskych turistov Orava, Dolny KubinKlub slovenskych turistov Orava, Dolny Kubin

Klub slovenských turistov ORAVA Dolný Kubín je občianskym združením zaregistrovaným na MV SR od r. 1992, má právnu subjektivitu a je nástupcom KČST Dolný Kubín a následných turistických organizácií (Klubu slovenských turistov počas slovenského štátu v rokoch 1939-1945, Odborov turistiky pri TJ-ách a pod.) pôsobiacich na území mesta a okolí od r. 1920.

Klub slovenských turistov ORAVA v Dolnom Kubíne, v súčasnosti so sídlom na Matúškovej ulici č. 32, organizuje turistickú činnosť a vytvára podmienky pre turistiku pre organizova- ných členov aj neorganizovaných občanov nášho mesta a okolia. Turistická činnosť je rozvíjaná najmä v oblasti pešej a vysokohorskej turistiky, lyžiarskej turistiky na bežkách a cykloturistiky. Niektorí naši členovia uskutočňujú aj horolezecké trasy.

Náš klub bol v minulosti spoluorganizátorom niekoľkých vrcholných celoslovenských turistických podujatí - letného turistického zrazu a zimných turistických zrazov, naposledy v r. 2006. Súčasťou 40. Slovenského zimného zrazu v r. 2006 bol aj 4. medzinárodný zimný zraz.

Náš KST má aj značkársku komisiu, ktorá každoročne obnoví cca 35 kilometrov turistických značkovaných chodníkov, členovia klubu sa zúčastňujú taktiež čistenia a údržby chodníkov. Veríme, že Váš záujem o náš klub neskončí len prečítaním webovej stránky, ale že si nájdete cestu k nám a pomôžeme Vám pri plánovaní a využívaní voľného času pre pobyt v prírode podľa hesla zakladateľov turistiky „ Čo láska k horám vytvorila, to dobrá vôľa nech zachová“.


Made by Porque ©
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2007 by me.

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Generovanie stránky 0.06 sekund